Poznaj naszą

historię

15 lat temu zakończyliśmy typowe życie korpo-mieszczuchów

Wtedy jeszcze nie sądziliśmy, że zakotwiczymy się tutaj, na naszej wsi, w Naszym Domku na dobre. Pierwsze lata po zakupie pierwszej działki wraz z drewnianym prawie 100-letnim domem mieszkaliśmy jeszcze w mieście, prowadząc w Naszym Domku “Dom w Puszczy Świętokrzyskiej”, który łącznie odwiedziło około 1500 osób w ciągu sześciu lat, w tym były Premier RP. Tak mijały kolejne lata, aż nastąpiła ostateczna decyzja o zamknięciu miejskiego rozdziału naszego życia. “Dom w Puszczy” stał się Naszym Domkiem, do którego przyszła sąsiadka z ofertą sprzedaży działki nieopodal, wraz z domem z 1922 roku. Na naszą decyzję nie czekała długo! Może minutę? Może dwie? Papiery, papiery, zezwolenia i kolejny 100-letni dom wraz z działką stał się nasz!

Na początku było nic…

…tzn. mnóstwo dzikich krzaków, błoto, zniszczony płot, brak dojazdu. Jako, że już mieszkaliśmy w Naszym Domku, każdą wolną chwilę poświęcaliśmy rewitalizacji tego miejsca.

09.07.201905
09.07.201901
09.07.201911

Minęły dwa lata i tak powstał Tu Domek

Nie ukrywamy, że renowacja zniszczonego 100-letniego domu mocno nas zmęczyła i powiedzieliśmy wtedy sobie – przez najbliższe 5 lat nie dotkniemy szlifierki, ani nie zdecydujemy się na chociażby jakikolwiek remont. Ale jak to w życiu bywa, na dalsze prace byliśmy gotowi już po paru miesiącach:) Z propozycją zakupu działki pomiędzy Naszym Domkiem a Tu Domkiem przyszła kolejna sąsiadka. I tak początkiem 2020 roku staliśmy się właścicielami łącznie ponad 4,5ha ziemi, trzech 100-letnich domów, 100-metrowej stodoły i kilku ton śmieci.

Od lipca 2022 roku dodyspozycji jest Tu Domek, Tam Domek, Tamten Domek i Tu Stodoła wraz z dziedzińcem.

Pandemia zabrała nam możliwość prowadzenia działalności (prowadzimy na co dzień agencję eventową), a nasz nowy nabytek kolokwialnie mówiąc był obrazem nędzy i rozpaczy. I tak krok po kroku, śmieć po śmieciu, doprowadzaliśmy stodołę wraz z domkiem do użytku tylko i wyłącznie własnymi rękami, bez żadnego nakładu finansowego (poza farbami czy papierami ściernymi). Całość miała czekać na tzw. lepsze czasy, które niespodziewanie przyszły latem 2021 roku. Przypadkowa ulotka zabrana z półki w gminie, trochę dokumentów i tak oto udało się otrzymać unijną pożyczkę, dzięki której w lipcu 2022 roku do Waszej dyspozycji jest już Tu Domek, Tam Domek, Tamten Domek i Tu Stodoła wraz z dziedzińcem. Wszystko zaprojektowane tak, aby utrzymać to, co dla nas najważniejsze – ciszę i spokój, poszanowanie dla natury i zwierząt wokół oraz wykorzystanie tego, co tu zastaliśmy.

_MG_2349
TuDomek06
TuDomek12

W każdym Domku znajdziecie mnóstwo elementów stworzonych z tego, co znaleźliśmy tutaj

Stare rury, odzyskane drewno, z którego powstały podłogi, stare meble, które dzisiaj pełnią różne funkcje, dziwne rzeczy, które dzisiaj są np. donicami czy lampami. Tych rzeczy są setki. A my chętnie o tym opowiadamy jeśli tylko chcecie 🙂 Dbajcie więc o całą Tu Domkową przestrzeń, a my będziemy dbać o Wasz komfort pobytu na tym pięknym skrawku Puszczy Świętokrzyskiej, do której macie dosłownie jeden metr.

Jeśli podoba Ci się nasz Tu Domkowy świat, zapraszamy do rezerwacji.